Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Wystarczy chcieć

Treść

Nieformalna Grupa Blok rozpoczęła realizację nowego projektu skierowanego do młodzieży z rzeszowskich blokowisk. Na stadionie Waltera organizowane są zajęcia sportowe, rekreacyjne, wspólna zabawa. Fundusze na realizacje tego projektu pozyskano z unijnego programu Młodzież, a honorowy patronat objął prezydent Rzeszowa.

Blok stworzyła grupa przyjaciół, młodych ludzi, którzy rozumieją rozterki nastolatków. Chcą pomóc im w ciekawym zagospodarowaniu wolnego czasu, rozwijaniu zainteresowań, a nawet rozwiązywaniu problemów. Dlatego postanowili pozyskać środki unijne i realizować swoje zamierzenia.

W ramach projektu oferują młodzieży zajęcia z samoobrony, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską. W planach są także zajęcia w rzeszowskich klubach, gdzie młodzież będzie mogła poznać tajniki pracy DJ-a. Przewidywane są również warsztaty z psychologami - absolwentami Uniwersytetu Jagiellońskiego, akredytowanymi przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne - dotyczące uzależnień, subkultur oraz tych tematów, jakie mogą dręczyć współczesną młodzież. Pod koniec projektu odbędzie się także spotkanie wszystkich uczestników, aby mogli zaprezentować zdobyte podczas zajęć umiejętności.

Biorący udział w projekcie mają od 15 do 17 lat. Zgłosili się sami, lub zostali skierowani przez pedagogów. Spotkania odbywają się podczas ferii, w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek między 14 a 18.30 i w środę od 15 do 18.30. Kontynuowane będą jednak aż do 28 kwietna, z tym że po powrocie do szkół od 15 do 16.30, codziennie oprócz środy.

- Mamy wielu chętnych, lecz niestety, z powodu dosyć napiętego budżetu, niektórym musieliśmy odmówić. Aktualnie jest 50 osób, które codziennie korzystają z naszej oferty - mówi Artur Klimowicz, koordynator projektu. - Chciałem podziękować wszystkim, którzy swój czas poświęcają naszej młodzieży, bo jest tego warta - dodaje.

Członkowie Nieformalnej Grupy Blok, z autopsji znają problemy środowiska, do którego się zwracają. I to jest klucz do sukcesu. Najważniejszą rolę pełni tu zrozumienie i wiara, że wspólnie można coś osiągnąć. Wystarczy po prostu chcieć.

(JS)

"Dziennik Polski" 2006-02-02

Autor: mj